KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9862343
nr 986 2343
Ulf Trotzig
(1925-2013), Sverige
Etsning, Ulf Trotzig (1925-2013), signerad. 1963, 102/125, motivet: 34x39
Ulf Trotzig, svensk målare, tecknare och grafiker född 1925, död 2013.
Utrop:
400 kr
måndag 12 oktober 2015
kl 18:12:30
Ulf Trotzig
Läs mer om Ulf Trotzig